Używamy plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia.
Musimy poprosić Cię o zgodę na ustawienie plików cookie.
Czytaj więcej
W poczet niezbędnych elementów bezpieczeństwa maszyn w zakładzie przemysłowym zaliczamy urządzenia ostrzegawcze. W razie wystąpienia nieprzewidzianej sytuacji, zagrażającej życiu lub zdrowiu pracowników, mogą one zawiadomić ich o tym. Które z nich warto mieć w zakładzie przemysłowym, hali produkcyjnej czy magazynie? Wyjaśniamy tę kwestię.
W 1968, wraz z pojawieniem się pierwszego PLC (programowalny sterownik logiczny), w zakładach przemysłowych udało się zastąpić skomplikowane obwody przekaźnikowe rozwiązaniem łatwym do programowania przez inżynierów. Podobnymi ze względu na funkcje udogodnieniami są panele HMI. O jednych i drugich rozwiązaniach przeczytasz w poniższym artykule.
Automatyka przemysłowa pełni bardzo istotną rolę w zakładach, bez których funkcjonowanie społeczeństw byłoby niemożliwe. Nie byłoby jednak automatyki przemysłowej, gdyby nie osoby, które wykonują zawód z tej dziedziny. Kogoś takiego nazywamy automatykiem. Co to dokładnie za zawód, czym się charakteryzuje i czym na co dzień posługuje się automatyk? Na te oraz inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
Nie jest możliwe, by każde urządzenie lub maszyna były podłączone na stałe do prądu z sieci. By mogły osiągać nie tylko mobilność, lecz także pełną sprawność i wydajność, wiele maszyn i urządzeń wymaga magazynowania energii. Musi być więc wyposażone w odpowiednie elementy. Jak właściwie wybrać baterie, akumulatory i kondensatory? Przeczytasz o tym w naszym artykule blogowym.
Trudno sobie wyobrazić biuro bez niego, jednak do zastosowania na hali produkcyjnej zwykły komputer typu PC nie wystarczy. Należy użyć tutaj rozwiązania skrótowo nazywanego IPC. Czym jest komputer przemysłowy i co go wyróżnia? Właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy poniższy artykuł.
Automatyka przemysłowa jest to dziedzina odpowiedzialna za sterowanie procesami z jednoczesnym zachowaniem wymogów bezpieczeństwa pracy maszyn. Trudno jednak wyobrazić sobie spełnianie tych funkcji bez użycia podzespołów, które składają się na osprzęt sterujący i zabezpieczający. Poniższy artykuł blogowy jest poświęcony zasadom jego działania.
Automatyka przemysłowa staje się nieodzownym elementem funkcjonowania każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Czym ona jest? Dlaczego warto w nią zainwestować? O tym i wielu innych kwestiach z nią związanych wszystkim przeczytasz w tym artykule
Potrzeba, jaką niesie ze sobą automatyzacja procesów kontrolnych, poprzez wykorzystanie systemów wizyjnych nie przestaje rosnąć, a najlepsze czasy mimo kryzysu zdają się dopiero nadchodzić. Zaawansowanie systemów wizyjnych pomaga w natychmiastowym ulepszaniu procesów produkcyjnych. Ich największą zaletą jest zwiększenie wydajności, eliminacja wad oraz zmniejszenie kosztów przeznaczanych na produkcję
Czujniki to jedne z podstawowych elementów automatyki przemysłowej. Obecnie ciężko sobie wyobrazić zautomatyzowanie procesu produkcyjnego bez tych konkretnych części. Jakie czujniki stosuje się na terenie obiektu przemysłowego? Bardzo często są to czujniki magnetyczne.
Projektując instalację elektryczną w domu czy firmie, należy wziąć pod uwagę wiele ważnych elementów składowych. Co jest centralną częścią takiej instalacji? To właśnie rozdzielnica elektryczna. Jakie mniejsze podzespoły powinna zawierać, żeby zagwarantować pełną funkcjonalność? Są to kluczowe akcesoria, które muszą się w niej znaleźć.