PRZEKŁADNIE I SILNIKI

Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 6864

 1. Zestaw obudowy i silnika 2185G0011
  BEKA
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / kpl
 2. Wrzeciono silnika ER4060 2KW
  -
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 3. Silnik H 061300578 Silnik H 061300578
  AMETEK
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 4. Silnik SKH71-4B B5
  BESEL
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 5. Silnik SCR16PR1
  TECNOELETTRONICA
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 6. Silnik R2AA06040FCH11 Silnik R2AA06040FCH11
  SANYO DENKI
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 7. Przekładnia AP-950784
  BRIMATCO
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 8. Głowica BPS060-10
  BRATO
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 9. Motoreduktor 70701001
  HAMMA
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 10. Silnik MVSI 15/550ET-S02
  ITALVIBRAS
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 11. Przekładnia NMRV-P110
  MOTOVARIO
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 12. Przekładnia C112/F-32.8 P 80 B5
  BONFIGLIOLI
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 6864

 Przekładnie i silniki

Wymagania jakie stawia przemysł przed maszynami są bardzo wysokie. Zarówno pod kątem produkcji wielkoseryjnych, jak i ze względu na obciążenia powstające w maszynach. Z tego powodu, bardzo istotne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań pozwalających na spełnienie wymagań klienta pod kątem zamawianych ilości, jak i wymogów specyfikacji. Dla utrzymania ruchu kluczowe jest zatem zastosowanie odpowiedniego napędu oraz przekładni w maszynach produkcyjnych.

 

Silniki elektryczne - najczęstszy wybór?

 

Najczęściej stosowanym źródłem napędu w maszynach jest silnik elektryczny. Znajduje on zastosowanie w praktycznie każdym urządzeniu i może być zasilany prądem stałym lub zmiennym, co daje projektantowi maszyny wiele możliwości dostosowania źródła napędu do danej konstrukcji.

 

W zależności od wymagań stawianych przed urządzeniem napędowym jakim jest silnik elektryczny, konstruktorzy maszyn mają do wyboru jednostki o bardzo różnej charakterystyce pracy. W dzisiejszych czasach liczba typów konstrukcji silników elektrycznych jest bardzo bogata, co pozwala na dobór silnika nawet do najbardziej wymagających zadań.

 

Zaletą silników elektrycznych jest ich wysoka elastyczność pod kątem charakterystyki ruchu, prędkości jak i momentu obrotowego. Kiedy zależy nam na prostej konstrukcji i utrzymywaniu stałej prędkości obrotowej możemy użyć silnika indukcyjnego, w którym zasilany jest tylko stojan. Ten typ konstrukcji silnika jest zdecydowanie najbardziej popularny w przemyśle. Gdy wymagania stawiane przed jednostką napędową są bardziej skomplikowane i zależy nam na sterowaniu kątem obrotu silnika i jego prędkością możemy użyć serwomotorów. W tej dziedzinie powszechne są także silniki krokowe i silniki z enkoderami absolutnymi lub inkrementalnymi, które pozwalają na odczyt prędkości obrotowej i położenia wirniki.

 

Dobór przekładni do silnika elektrycznego

 

Zadaniem przekładni jest przeniesienie ruchu z elementu czynnego na element bierny oraz zmiana parametrów ruchu. Najczęściej wykorzystuje się przekładnie zmieniające ruch obrotowy na ruch obrotowy o innych parametrach.

 

Przekładnie dzieli się ze względu na wykorzystywane zjawiska fizyczne. Są to przekładnie mechaniczne, hydrauliczne, elektryczne i pneumatyczne. W układach napędowych często stosuje się tak zwane motoreduktory, które są połączeniem silnika i przekładni redukującej obroty silnika. Konstruktorzy maszyn cenią motoreduktory ze względu na uniwersalność, gdyż mogą być wykorzystywane w różnorodnych gałęziach przemysłu. W dodatku są to wręcz gotowe rozwiązania, które mogą dobrze zastępować układy rozproszone.

 

Istnieje kilka typów motoreduktorów, które różnią się między sobą wykorzystanym rodzajem przekładni zębatej. W ten sposób można znaleźć motoreduktory:

 

- ślimakowe,

- walcowe osiowe i płaskie,

- stożkowe,

- walcowo - stożkowe,

- planetarne.

 

W przypadku urządzeń przemysłowych najważniejszymi aspektami są wydajność oraz cena. Z tego powodu najczęściej stosowane motoreduktory to ślimakowe, których głównymi atutami są właśnie cena, dostępność oraz niski poziom skomplikowania. Dodatkowym atutem jest uniwersalny korpus z otworami pozwalający na montaż praktycznie z każdej strony.

 

Nieco mniejszą popularnością cieszą się przekładnie walcowe oraz walcowo-stożkowe, ponieważ są nieco bardziej wymagającym rozwiązaniem. Mimo to metody ich montażu są bardzo uniwersalne, przez co również przekładnie walcowe można montować w różnych pozycjach, a zastosowany korpus zapewnia bardzo wysoką szczelność. Ich sprawność stoi na bardzo wysokim poziomie, a w dodatku cechuje je duża żywotność.

 

W trudnych warunkach pracy wykorzystuje się przekładnie planetarne, które cechuje przede wszystkim bardzo duża wytrzymałość. Dodatkowo, ich budowa jest bardzo zwarta, a osiągane przełożenia to rzędy nawet kilku tysięcy.

 

Warto wspomnieć, że o możliwości zastosowania różnorodnych akcesoriów oraz części dedykowanych dla danych konstrukcji.

Obsługa wyszukiwania obsłużona przez ElasticSuite