USZCZELNIENIA I WIBROIZOLACJA

Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 4309

 1. Zestaw uszczelnień 243441
  TUNKERS
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 2. Uszczelka 127x77x2 GUS 31 PN
  SPETECH
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 3. Simmering 140x170x13/12 BAUM6SLX7 75FKM585 Simmering 140x170x13/12 BAUM6SLX7 75FKM585
  SIMRIT
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 4. Membrana ESM 3/8
  CEME
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 5. Pierścień 0663905112
  ECCO
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 6. Uszczelka 654A2254/5
  GRANIT
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 7. Wibroizolator W-30/15-C-3
  RUBENA
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 8. Uszczelka 51x22x2 GUS 31 PN
  SPETECH
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 9. Uszczelka 92x49x2 GUS 31 PN
  SPETECH
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 10. Uszczelka 71x34x2 GUS 31 PN
  SPETECH
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 11. Simmering 15x30x7 TC
  NAK
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 12. Simmering 17x30x7 TC NBR Simmering 17x30x7 TC NBR
  NAK
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 4309

USZCZELNIENIA i TECHNIKA TŁUMIENIA DRGAŃ

Precyzja podczas wytwarzania komponentów na zlecenie klienta jest jednym z najważniejszych elementów. Dzięki stabilnemu procesowi wytwarzania można uniknąć konieczności stuprocentowej kontroli wymiarowej wytwarzanych komponentów. Jest to niezwykle trudne, szczególnie w produkcji wielkoseryjnej. Nawet najmniejsze drgania maszyny mogą mieć znaczny wpływ na wynik końcowy, dlatego tak istotne jest odpowiednie uszczelnienie oraz tłumienie drgań maszyn. W jaki sposób można to osiągnąć?

 

Uszczelki do systemów pneumatycznych

Wyciek powietrza z siłownika ze względu na brak uszczelnienia może powodować niestabilną pracę maszyny. To z kolei z całą pewnością doprowadzi do produkowania komponentów poza ustaloną specyfikacją. Jest to jedna z najkrótszych dróg do rychłej reklamacji ze strony klienta, co może skutkować bardzo wysokimi kosztami sortowania lub zezłomowaniem dużej części produkcji. Jest to sytuacja niebezpieczna dla przedsiębiorstwa nie tylko ze względów finansowych. Każde takie zdarzenie może źle wpłynąć na dobre imię firmy, dlatego warto odpowiednio dbać o posiadane maszyny.

 

W przypadku systemów pneumatycznych najważniejsze jest odpowiednie uszczelnienie tłoczysk i tłoków. To właśnie w tych miejscach może dojść do niepożądanych wycieków powietrza znacznie zmniejszających wydajność urządzeń. Uszczelki do tego typu elementów są najczęściej wykonywane z poliuretanu, co sprawia że są odporne na wszelkie zużycie mechaniczne. Oringi przeznaczone do pneumatyki są dodatkowo wyposażone w krawędzie uszczelniające. W ten sposób, można uzyskać dokładne osadzenie na dnie rowków.

 

Dodatkowo, wybierając uszczelki do systemów pneumatycznych, trzeba wiedzieć że istotny jest zaokrąglony profil uszczelnienia i wysoka elastyczność części środkowej. W ten sposób można osiągnąć najwyższą żywotność uszczelnień. W zależności od rodzaju siłownika, należy zwrócić uwagę na to, czy jest to uszczelka jednostronna czy dwustronna. W przypadku obustronnego obciążenia trzeba wykorzystać uszczelkę dwustronną, której wargi są zwrócone w kierunku odwrotnym do działania siłownika.

 

Uszczelnienia hydrauliczne

Układy hydrauliczne to jedne z najbardziej obciążanych systemów wykorzystywanych w przemyśle. Siły działające na maszynę są niewiarygodnie duże, dlatego odpowiednie uszczelnienie jest jeszcze ważniejsze niż w przypadku pneumatyki. Uszczelnienia przeznaczone do hydrauliki są najczęściej produkowane w wersjach kompaktowych o dwustronnym działaniu. W ten sposób, uszczelka może mieć dłuższą żywotność i dobrze odnajdzie się w każdym typie systemu. W zależności od wykorzystanego materiału, uszczelki mogą pracować w bardzo trudnych warunkach temperaturowych, od -50 do 200 stopni Celsjusza.

 

Co więcej, możliwe jest wykorzystanie uszczelek elastomerowych, które posiadają dodatkową krawędź uszczelniającą dobrze znoszącą dynamiczne oraz statyczne obciążenia. Ze względu na swoją plastyczność może zamykać powstające szczeliny. Mniej istotne elementy maszyny można w bardzo sprawny sposób zabezpieczyć pierścieniami samouszczelniającymi. W ten sposób, przy regularnych wymianach, można mieć pewność że nie będą one miały istotnego wpływu na funkcjonowanie maszyny.

 

W zależności od układu oraz budowy maszyny, można wykorzystywać również wibroizolatory. Tego typu elementy pozwolą uzyskać jeszcze większą stabilność maszyny, a tym samym sprawić, że będzie ona mniej podatna na wszelkie drgania.

 

Podsumowując, bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na funkcjonalność oraz wydajność maszyny jest odpowiednie uszczelnienie oraz tłumienie wszelkich drgań. Dzięki zastosowaniu szeregu uszczelek oraz izolatorów można mieć pewność, że podczas pracy urządzenia nie będzie dochodziło do powstawania znacznych odchyłek wymiarowych. Duże znaczenie ma tutaj technologia użyta do wytwarzania części oraz to, czy w ogóle można wykonać element w zadanych tolerancjach. Dostawca powinien jednak robić wszystko, by spełnić wymagania klienta, a odpowiednie przygotowanie maszyn do produkcji wielkoseryjnej jest jednym z pierwszych kroków.

Obsługa wyszukiwania obsłużona przez ElasticSuite