URZĄDZENIA I MASZYNY

Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 351

 1. Filtr separatora paliwa 11110683/FTF8533/FTF5102 Filtr separatora paliwa 11110683/FTF8533/FTF5102
  -
  Dostępny na zapytanie
  -netto / szt
 2. Filtr paliwa VOE20805349/33690E Filtr paliwa VOE20805349/33690E
  -
  Dostępny na zapytanie
  -netto / szt
 3. Filtr oleju VOE3831236/51820E Filtr oleju VOE3831236/51820E
  -
  Dostępny 24h
  -netto / szt
 4. Koło 172/125/54/20
  RADER VOGEL
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 5. Sworzeń 1533493 Sworzeń 1533493
  HYSTER
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 6. Koło A25PH
  ZABI
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 7. Bateria 5 PzS 625 Bateria 5 PzS 625
  -
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 8. Rolka paletowagi KS/82/70/74/20
  RADER VOGEL
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 9. Koło fi 102x16,2 PA9
  -
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 10. Osłona ZIRP800850PVC Osłona ZIRP800850PVC
  -
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 11. Dętka 24x1,75/1,95 AV Dętka 24x1,75/1,95 AV
  -
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 12. Ramię 49314260
  JUNGHEINRICH
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 351

​Urządzenia, maszyny i części zamienne

Żadne przedsiębiorstwo nie może prawidłowo funkcjonować, kiedy maszyny na których odbywają się operacje procesowe działają w nieprawidłowy sposób. Z tego powodu, warto wiedzieć jakie części zamienne powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego zakładowego warsztatu. W ten sposób, można zniwelować ryzyko długotrwałych przestojów maszyn wywołanych poprzez zużycie podstawowych części maszyn.

 

​Jakie typowe maszyny znajdziemy w parkach maszyn?

Zakres usług jest czynnikiem określającym maszyny w parkach maszyn danego przedsiębiorstwa. W zależności od rodzaju przeprowadzanych procesów produkcyjnych, najczęściej można spotkać takie urządzenia jak:

 • frezarki,

 • tokarki,

 • wiertarki,

 • szlifierki,

 • giętarki,

 • prasy do kucia.

 

Stosując wyżej wymienione maszyny można oferować dość duży zakres usług z dziedziny obróbki metali. W ten sposób, możliwe będzie funkcjonowanie w gałęzi przemysłu cieszącej się stale wysokim zainteresowaniem. Obróbka metali jest bardzo szeroką dziedziną, a produkty takie jak różnorodne wałki czy kształtowniki są wykorzystywane praktycznie wszędzie.

 

​Najczęściej eksploatowane części maszyn przemysłowych

 

Urządzenia w parkach maszyn bardzo często posiadają pewne elementy wspólne. Idealnym przykładem są łożyska, które można znaleźć praktycznie w każdej maszynie. Ich rolą jest możliwość montażu części z możliwością ruchu względnego połączonych elementów. Można powiedzieć, że większość wykorzystywanych elementów to łożyska toczne i szacuje się, że to liczba ok. 80%. Dzięki nim, istnieje możliwość wykonywania szybkich ruchów bez nadmiernego tarcia, co może prowadzić do uszkodzenia maszyn.

Trzeba jednak wiedzieć, że w ten sposób dochodzi do dużej eksploatacji łożysk i to właśnie one są jedną z najczęstszych przyczyn awarii. Jeżeli łożysko ulegnie uszkodzeniu, może dojść do bicia na połączeniach maszyny przez co może być mniej wydajna lub mniej precyzyjna. Łożyska różnią się między sobą wykorzystanym elementem toczonym.

Kolejnym istotnym elementem maszyn są pasy napędowe. Ulegają one zużyciu w maszynach, gdzie są wykorzystane jakiekolwiek silniki czy przekładnie pasowe. Jeżeli urządzenia w parku maszyn pracują na dużych obrotach ze względu na ilości produkcyjne, można być pewnym, że z biegiem czasu dojdzie do konieczności wymiany pasów napędowych. Istotnym elementem jest to, że pasy mogą być płaskie lub kształtowe. Jeżeli urządzenia posiadają podobny rodzaj napędu, warto zainwestować w większą ilość pasów, które będą pasowały do różnych typów maszyn.

 

​Maszyny jezdne - czy problem jest ten sam?

​W przypadku maszyn jezdnych część usterek może być podobna. Jak zawsze, głównym czynnikiem stanowiącym o potencjalnym magazynie części zamiennych powinna być konstrukcja oraz zastosowane rozwiązania.

Istnieją jednak elementy, których nie można znaleźć w przypadku maszyn stacjonarnych. Jednym z nich są opony przemysłowe. Kiedy urządzenia jezdne są bardzo mocno eksploatowane i to w trudnych warunkach, wymiana opon może okazać się dość kosztownym i częstym procesem. Z tego powodu, warto sprawdzić rozmiar kół wszystkich maszyn jezdnych znajdujących się na wyposażeniu przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, że wiele z nich posiada bardzo zbliżone rozmiary, dlatego można przygotować pewien zapas, z którego będzie można pobierać na bieżąco zużyte opony.

 

​Koło zębate czyli podstawa każdej przekładni

Warto wspomnieć o jeszcze jednym elemencie maszyn, który jest niezwykle istotny, a jednocześnie jest mocno eksploatowany. Koła zębate można znaleźć w wielu urządzeniach i maszynach w parkach maszyn, gdyż są elementami przekładni znajdujących się w sprzęgłach czy pompach. Niezwykle duże obciążenia oraz długa praca w trudnych warunkach sprawiają, że o uszkodzenia zębatki nietrudno. Z tego powodu, warto posiadać komplet części zamiennych kluczowych elementów maszyn.

Podsumowując, maszyny znajdujące się na halach produkcyjnych są urządzeniami o różnym stopniu skomplikowania. Z tego powodu, warto zrobić przegląd i rozeznanie, które elementy najczęściej ulegają awarii, a następnie przygotować własny magazyn części zamiennych.

Obsługa wyszukiwania obsłużona przez ElasticSuite