Automatyka przemysłowa

Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 218906

 1. Blok styków ZBE101 Blok styków ZBE101
  SCHNEIDER ELECTRIC
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 2. Wyłącznik CLS6-B10 Wyłącznik CLS6-B10
  EATON
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 3. Czujnik BOS R020K-PS-RF12-00,2-S75
  BALLUFF
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 4. Czujnik BES M08EE-PSC20B-S49G-003
  BALLUFF
  Dostępny
  - zł netto / szt
 5. Przekaźnik RT314024
  SCHRACK
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 6. Czujnik NCN4-12GM35-N0-V1
  PEPPERL+FUCHS
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 7. Moduł 6ED1052-1CC08-0BA0
  SIEMENS
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 8. Czujnik BES 517-224-M5-E
  BALLUFF
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 9. Blok styków ZBE102 Blok styków ZBE102
  SCHNEIDER ELECTRIC
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 10. Element świetlny XVBC2B3
  SCHNEIDER ELECTRIC
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 11. Serwonapęd LXM05AD14N4 Serwonapęd LXM05AD14N4
  SCHNEIDER ELECTRIC
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 12. Enkoder 8.5000.C84Y.2500
  KUBLER
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 218906

Produkcja przemysłowa staje przed coraz wyzwaniami. Bezpieczeństwo produkcji, jej automatyzacja. Co jest kluczowe w osiągnięciu sukcesu? To, co odpowiada potrzebę jak najszybszego dostarczenia klientom. Producent chce w związku z tym zoptymalizować proces produkcyjny.

Co pozwala na obniżenie kosztów? Coraz większy nacisk kładzie się na rozwiązania z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Firmy zauważają konieczność zastosowania automatyki. W rezultacie stale rośnie zainteresowanie produktami do automatyki.

Czym jest automatyka przemysłowa?

Automatyka to dynamicznie rozwijający się dział inżynierii elektrycznej. Jej wykorzystanie umożliwia stałe monitorowanie procesów produkcyjnych dóbr. Zintegrowane systemy sterowania pozwalają też wykluczyć człowieka w procesie wytwórczym. Jest to istotne, gdy wykorzystujemy linie montażowe, systemy paletyzujące oraz wszelkiego rodzaju silniki elektryczne. 

Co jeszcze sprawia, że urządzenia wykonawcze są chętnie wykorzystywane przez klientów?

automatyka przemysłowa

Zalety automatyki przemysłowej

Automatyka linii produkcyjnych zwiększa wydajność produkcji. Gdy w firmie zainstalujemy specjalne oprogramowanie i wykorzystamy odpowiednio elektronikę, układ ten stanie się też w pełni systemem alarmującym. Jest to ważne w biznesach wykorzystujących wszelkie maszyny przemysłowe, linie montażowe, linie pakujące czy systemy paletyzujące. Maszyny kontrolno-alarmujące mogą natychmiast reagować na powstałe problemy. Procesy produkcyjne nie zostają wstrzymane na długo, a firma nie poniesie dużych strat. 

Korzyści wynikające z automatyki produkcji:

 • podwyższenie wydajności,
 • stała kontrola aparatury i możliwość szybkiej reakcji na awarie,
 • obniżenie kosztów,
 • zoptymalizowane zużycie surowców,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa pracowników.
 • automatyka

  Zastosowanie automatyki w przemyśle

  Jakie rozwiązania są najczęściej wykorzystywane w automatyce przemysłowej? Automatyzacja pracy maszyn ma miejsce we wszystkich sektorach przemysłu. Automatyka przemysłowa jest stosowana np. w maszynach produkcyjnych, urządzeniach napędowych i do kontroli.
  Które maszyny zaliczamy do systemów automatyki? Rozwiązania do montażu czy transportu. W rezultacie cała linia montażowa to duży zautomatyzowany system, który składa się z mniejszych elementów.

  Rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej

  W skład automatyki wchodzą również pojedyncze maszyny wykorzystywane do fabrykacji. Urządzenia przemysłowe, które wyposaża się w automatykę, to rozwiązania np. do transportu bliskiego. Na tym etapie zautomatyzowane są też linie do pakowania i paletowania. Automatyzacji poddawane są elementy rejestrujące oraz pomiarowe w maszynach (np. czujniki).

  automatyka przemysłowa

  Urządzenia w automatyzacji procesów produkcyjnych

  Systemy automatyki przemysłowej są współcześnie zaprojektowane z udziałem tak zwanych urządzeń wykonawczych. Czym one są?

  Zarówno zawory, silniki, jak i na pędy również są poddawane automatyzacji. Najpopularniejsze są sterowniki PLC (programmable logic controller) i panele operatorskie – zapewniają najpełniejszy obraz monitorowania i sterowania systemów. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o oprogramowaniu, które również tworzy system automatyki przemysłowej (np. do wizualizacji procesów produkcyjnych lub kontroli). Typem oprogramowania przemysłowego są oprogramowania sterowników takie jak HMI (human machine interface). Co wówczas, gdy w grę wchodzi oprogramowanie sterowników przemysłowych? Odpowiadają one m.in. za zbieranie danych i sterowanie procesem. Mamy też systemy łączności takie jak sieci przemysłowe czy radio-modemowe, w tym GPRS (General Packet Radio Service). 

  automatyka przemysłowa

  Elementy automatyki przemysłowej

  Aby lepiej zrozumieć, czym jest automatyka przemysłowa, przyjrzyjmy się sterownikom PLC. Dlaczego warto zainwestować w takie urządzenia kontrolno-alarmujące?

  Sterowniki PLC

  PLC to programowalny kontroler logiczny, który jest główną częścią całego układu automatycznego. PLC odpowiada za sterowanie poszczególnymi procesami całości oraz odgrywa istotną rolę w komunikacji między maszynami. Z czym komunikują się takie urządzenia kontrolno-informujące? To systemy łączności odpowiadające za przesyłanie i odbieranie danych. Sterowniki zbierają dane w ściśle określony sposób za pośrednictwem modułów wejściowych i urządzeń pomiarowych. 

  automatyka przemysłowa

  Aparatura sterująca w systemach automatyki w przemyśle

  Nowoczesne systemy automatyki w przemyśle są wyposażone w funkcjonalne przełączniki i przyciski. Istnieje co najmniej kilka typów przełączników.

  Jednym z kluczowych czynników bezawaryjnej pracy maszyn staje się wybór produktów sprawdzonych producentów. Warto wybrać dystrybutora elementów do automatyki, który dostarcza tylko sprawdzone rozwiązania. Automatyka przemysłowa i przełączniki to coś, na czym się znamy. W zakresie optymalizacji procesów przemysłowych jesteśmy liderem – sprawdź!

  Panele HMI

  Ich głównym zadaniem jest komunikacja z głównym komputerem. Z ich pomocą można kontrolować każdy etap procesu produkcyjnego. Są to zatem urządzenia sterujące.

  Potrzebujesz zaawansowanego panelu HMI do systemu automatyki przemysłowej? Chcesz kupić urządzenie do zastosowań przemysłowych, które łączy w sobie funkcje wizualizacji procesu oraz sterowania nim? Zgłoś się do nas! Automatyka przemysłowa i procesy przemysłowe nie mają przed nami tajemnic!

  sterownik plc

  Styczniki a automatyka przemysłowa

  Na czym polega automatyka przemysłowa? Powyższe przykłady pokazują, że to zautomatyzowany sposób zarządzania produkcją. Kluczową funkcją jest zaś sama komunikacja poszczególnych podzespołów. Co jeszcze odpowiada za przekaz informacji pomiędzy panelem sterującym a urządzeniami?  Przekaźniki i styczniki, które odpowiadają za automatyzację włączania i wyłączania; mają one zbliżoną budowę. Stycznik załącza obwody główne, przekaźnik łączy obwody pomocnicze. Styczniki bezpośrednio sterują pracą układów silnoprądowych, są to więc urządzenia sterujące. 

  Podsumowanie

  Z czego składa się automatyka przemysłowa? Jak się odnaleźć w dziedzinie procesów technologicznych? Z pomocą w wyborze akcesoriów do automatyki przemysłowej przychodzą nasi specjaliści. Dzięki Optibie automatyka przemysłowa jest przystępna. Oferujemy wysokiej jakości podzespoły, z których składają się zaawansowane technologicznie systemy automatyki przemysłowej ułatwiające dostosowanie procesów technologicznych do rynku. 

  Wiemy, że procesy przemysłowe to nie tylko oprogramowanie sterowników, interfejs użytkownika, urządzenia wykonawcze, przekładnie mechaniczne czy linie pakujące. To współpraca urządzeń tworzy funkcjonalny system automatyki przemysłowej.

  Specjalizujemy się w wizualizacji procesów produkcyjnych oraz oferujemy jakościowe części renomowanych firm pozwalające na automatyzację. Nasze produkty zapewniają wydajne sieci przemysłowe, procesy produkcyjne oraz maksymalnie niską awaryjność maszyn. Przekonaj się, że w sektorze części zamiennych nie mamy sobie równych!

  Obsługa wyszukiwania obsłużona przez ElasticSuite