NARZĘDZIA I PRODUKTY BHP

Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 53035

 1. Płyn FreeSept 5L
  UNI-TARPIN
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 2. Maska bawełniana
  -
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 3. Pilnik 202081020
  BMM
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 4. Szlifierka 1933
  BETA
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 5. Lampa LED z magnesem 10W
  BASS
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 6. Rękawice TouchNTuff 92-500 r.XL 100szt.
  ANSELL
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / kpl
 7. Folia HERMES FB 638 P800 100szt.
  -
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / kpl
 8. Maska ochronna 3-warstwowa Maska ochronna 3-warstwowa
  -
  Dostępny na zapytanie
  -netto / szt
 9. Półmaska FFP2 NR D FS-21V
  FILTER SERVICE
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 10. Krążek lepny fi 200 P180 PS11
  AZUR
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
 11. Balanser 9340
  TECNA
  Dostępny na zapytanie
  - zł netto / szt
 12. Smarownica LAGD 125/WA2 Smarownica LAGD 125/WA2
  SKF
  Dostępny 24h
  - zł netto / szt
Ustaw kierunek rosnący
Zobacz jako Siatka

Produkty 1-12 z 53035

Narzędzia i produkty do utrzymania ruchu

 

Utrzymanie ruchu stanowi bardzo ważny element pracy fabryk i parków maszyn, gdyż od niego w dużej mierze zależy wydajność i bezawaryjność działania urządzeń. Aby dział utrzymania ruchu funkcjonował w sposób efektywny, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich narzędzi, elementów wyposażenia przestrzeni produkcyjnej czy środków ochrony osobistej BHP, za pomocą których pracownicy nie tylko będą mogli wykonywać swoje zadania w sposób efektywny, ale również bezpieczny.

 

Elektronarzędzia

Podstawowe narzędzia do utrzymania ruchu to przede wszystkim wszelkiego rodzaju elektronarzędzia wykorzystywane zarówno podczas różnego rodzaju napraw i usuwania awarii, jak również w celach diagnostycznych. Do tej grupy narzędzi MRO zaliczymy szeroką gamę wiertarek wraz z wiertłami i akcesoriami do wierteł, a także młoty udarowe, piły, frezarki, frezy, nagrzewnice oraz noże tokarskie, gwintowniki czy narzynki.

Elektronarzędzia wykorzystywane są niemal w każdym przemyśle, w którym produkcja odbywa się z zastosowaniem różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Istotną cechą tego rodzaju narzędzi jest niezawodność oraz odporność na warunki zewnętrzne, dlatego warto wybierać produkty dedykowane użytkowaniu w środowisku przemysłowym.

 

Narzędzia pomiarowe

Istotną grupę narzędzi wykorzystywanych w utrzymaniu ruchu stanowią narzędzia pomiarowe i różnego rodzaju mierniki takie jak dalmierze i suwmiarki, mikrometry, termometry, barometry, kątowniki, czujniki i mierniki oraz poziomice. Mają one szerokie zastosowanie w parkach maszyn wykorzystujących maszyny, które wymagają pracy w konkretnych warunkach zewnętrznych czy przy ściśle określonych parametrach fizycznych. Stanowią one niezbędny element wyposażenia zwłaszcza, jeśli chodzi o predykcyjne utrzymanie ruchu, którego celem jest zapobieganie wystąpieniu awarii bądź przewidywanie, w jakim czasie mogą one nastąpić.

Narzędzia te powinny charakteryzować się przede wszystkim precyzją pomiarów oraz poręcznym kształtem umożliwiającym ich wygodne wykorzystanie nawet w przypadku trudno dostępnych miejsc. Nie bez znaczenia jest również trwałość tego rodzaju narzędzi, a także jakość materiałów, z których są one wykonane. Wszystkie te cechy sprawiają, że narzędzia wykorzystywane na potrzeby utrzymania ruchu dają gwarancję efektywnej pracy i minimalizują czynniki błędu.

 

Urządzenia smarujące

W parkach maszyn szerokie zastosowanie mają urządzenia smarujące. Ich celem jest zapewnienie bezawaryjnego działania narzędzi i maszyn, co z kolei wpływa nie tylko na wydajność pracy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo pracowników. Ważne jest zatem, aby utrzymanie ruchu dysponowało profesjonalnym zapleczem technicznym w postaci urządzeń smarujących, umożliwiających regularną konserwację i serwis maszyn. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń smarujących zalicza się wszelkiego rodzaju smarownice, pompy pneumatyczne i ręczne, pistolety do smaru wraz z niezbędnymi akcesoriami.

 

Materiały ścierne

Niezbędnym wyposażeniem działu utrzymania ruchu są również materiały ścierne takie jak pilniki do różnych rodzajów materiałów, papiery, krążki i tkaniny ścierne, które umożliwiają precyzyjną pracę nawet na powierzchniach o nietypowym bądź skomplikowanym kształcie, a także ściernice, szczotki druciane bądź kamienie szlifierskie. Tego typu materiały umożliwiają precyzyjne wykończenie prac bądź przygotowanie detali do dalszej obróbki, mają także szerokie zastosowanie w procesach naprawczych. Materiały ścierne stosowane w przemyśle muszą wyróżniać się wysoką trwałością oraz jakością materiałów, aby gwarantowały efektywną pracę i pożądane efekty.

 

Narzędzia zaciskowe

Narzędzia zaciskowe mają zastosowanie w przemyśle wymagającym dużego nakładu pracy ręcznej. Pozwalają one w sposób wygodny i bezpieczny ustawiać oraz mocować poszczególne elementy do dalszej obróbki, a dzięki odpowiednim systemom regulacji umożliwiają idealne dopasowanie do każdego kształtu.

Do powszechnie stosowanych w przemyśle narzędzi zaciskowych zalicza się szczypce, praski, kombinerki, a także stoły zaciskowe. Narzędzia te muszą wyróżniać się bardzo dużą wytrzymałością oraz jakością materiałów, z których zostały wykonane, aby w przypadku intensywnej eksploatacji zawsze zapewniały pożądany efekt oraz bezpieczeństwo pracy.

 

Narzędzia dla utrzymania ruchu

Ze względu na mnogość urządzeń i maszyn w przemyśle, również liczba rodzaji narzędzi jest spora. Zalicza się do nich również:

 

Obsługa wyszukiwania obsłużona przez ElasticSuite