Jak zabezpieczyć kable i przewody elektryczne?

Jak zabezpieczyć kable i przewody elektryczne?

 

Kable i przewody elektryczne – na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto na wstępie zaznaczyć, że ze względu na inne przeznaczenie, kable i przewody stosowane w przemyśle znacznie różnią się od tych używanych w gospodarstwie domowym. Oznacza to również, że konsekwencje potencjalnej awarii czy uszkodzenia przewodów przemysłowych mogą być znacznie poważniejsze niż w domu. Dzieje się tak z dwóch głównych powodów. Dlatego, że po pierwsze znajdują się one wówczas w bardziej skomplikowanych warunkach środowiskowych, a po drugie poddawane są większym obciążeniom sprzętowym.

Co dokładnie grozi w razie awarii lub uszkodzenia przewodu elektrycznego?

Co może się zdarzyć w razie awarii instalacji elektrycznej? Przede wszystkim może nastąpić porażenie prądem osoby przebywającej w pobliżu przerwanego czy uszkodzonego przewodu. Jeśli taka osoba ma np. wadę serca (a może o tym nawet nie wiedzieć), może nastąpić zatrzymanie akcji serca. Może także dojść do pożaru w wyniku zapalenia łuku elektrycznego. Konsekwencje, jak widać, są poważne i warto się zastanowić, jak zapobiegać lub przeciwdziałać ryzyku wystąpienia tych zdarzeń. Abstrahując od ryzyka utraty zdrowia lub życia pracownika zakładu produkcyjnego, podczas awarii instalacji elektrycznej prawdopodobne jest zatrzymanie produkcji a nawet przestój. A to, jak poważne i szkodliwe są konsekwencje przestoju dla całego zakładu, opisaliśmy w naszych innych artykułach blogowych.

Co można zrobić, by temu zapobiec?

W obliczu ryzyka utraty zdrowia pracowników, czy wystąpienia przestoju produkcji, spowodowanego awarią instalacji elektrycznej należy zastosować zapobiegawcze środki ochrony sprzętu. Na pewno jeśli chodzi o osprzęt zabezpieczający, to bezpieczniki i wyłączniki zapobiegają tego typu awariom. Poza tym można zastosować wiele innych akcesoriów do kabli i przewodów. Wśród nich znajdują się: złączki, prowadniki, uchwyty, obudowy, szybkozłączki, tuleje, opaski i wiele innych produktów, mogących skutecznie przeciwdziałać występowaniu awarii i uszkodzeń instalacji elektrycznych. Dzięki ich zastosowaniu zminimalizujesz ryzyko przepięcia, zwarcia czy przeciążenia, a w efekcie zapobiegniesz nieszczęśliwemu zdarzeniu na hali produkcyjnej, w magazynie i wszędzie tam, gdzie może do niego dojść.

Gdzie zamówić akcesoria do kabli i przewodów elektrycznych?

Z uwagi zarówno na konieczność profesjonalnego zastosowania, jak i delikatność kwestii bezpieczeństwa, istotne jest racjonalne podejście do tematu, jakim jest wybór rzetelnego źródła dostawy środków ochrony. Warto więc wnikliwie przyjrzeć się sklepom i platformom internetowym pod kątem jakości produktów, które posiadają w ofercie. Ponadto należy zorientować się, czy mamy do czynienia ze zweryfikowanym statusem danego sprzedawcy. Skąd można się tego dowiedzieć. Oczywiście z opinii, jakie dany sprzedawca posiada. Poza tym mogą o tym świadczyć informacje na stronie internetowej, dotyczące warunków realizacji takich jak czas dostawy, pomocy w wyborze produktu czy dostępności części lub opcji jej zamówienia na indywidualne zapytanie. Wszystko to świadczy o profesjonalnym podejściu danego sprzedawcy do Klientów i Partnerów. Można mu wówczas śmiało zaufać.

Dlaczego właśnie Optiba? Powodów jest wiele.

Powodów, dla których warto skorzystać z oferty platformy internetowej Optiba.com jest wiele. My zdecydowaliśmy się na wybranie i zaprezentowanie Ci tych, które wydają nam się najważniejsze.
Dlaczego wybór produktów za pośrednictwem Optiba.com to dobre wyjście? Sprawdź 5 powodów:

1. Wiele dostępnych produktów pochodzących ze zweryfikowanych źródeł;
2. Szybka dostawa do zamawiającego nawet jeszcze tego samego dnia;
3. Możliwość zamówienia na zapytanie części, której nie pokazuje system;
4. Dostarczanie nawet trudno dostępnych części do odbiorcy;
5. Łatwy sposób zamówienia i fachowa obsługa naszych ekspertów.

To oczywiście tylko niektóre z zalet zakupów na platformie Optiba.com Dodatkowo warto wspomnieć, że ponad 25-letnie doświadczenie i gromadzona latami wiedza profesjonalnego zespołu ekspertów i doradców sprawia, że skutecznie pomogą Ci w wyborze rozwiązania czy systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł?


Sprawdź pozostałe treści, które zamieściliśmy w zakładce BLOG, a być może dowiesz się wielu interesujących dla siebie informacji. To także dobry sposób, by wstępnie zorientować się w asortymencie produktów z zakresu automatyki przemysłowej, elektroniki czy elektrotechniki.


Masz pytania?


Skontaktuj się z nami, a na każde z nich chętnie odpowiemy rozwiewając Twoje wątpliwości

 

Obsługa wyszukiwania obsłużona przez ElasticSuite